Arabesque

dance academy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur at vero adipiscing elit, sed do eiusmod.

Taniec współczesny

Taniec współczesny to jeden z najnowszych stylów tanecznych, który powstał na początku XX wieku. Charakteryzuje się swobodą ruchu, ekspresją i oryginalnością, a także silnym związkiem z muzyką i sztuką współczesną.

Taniec współczesny i modern jazz są mieszanką wielu stylów, począwszy od baletu, od którego w dużej mierze się wywodzi się taniec współczesny , tańca nowoczesnego, jazzu po niektóre z tańców towarzyskich. Może również zawierać elementy akrobatyki, jogi, pilatesu i wielu innych dziedzin tańca.  Modern jazz pozwala na wyrażanie emocji poprzez wykorzystanie naturalnych ruchów i możliwości ludzkiego ciała.
W trakcie zajęć rozwijamy koordynację, pamięć ruchową, muzykalność, kształtujemy poprawną postawę ciała i świetnie się przy tym bawimy!

 Grupa 6-10 

Taniec współczesny/ taniec kreatywny- zajęcia skupiać się będą na rozwijaniu świadomości ciała, umiejętności koordynacji, poczucia rytmu i pracy w grupie. Lekcje dostosowane do poziomu uczestników, w kreatywny sposób pozwolą na poznanie podstaw tańca i rozwijania umięjętności. Zajęcia poza ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, nauką sekwencji tanecznych oraz dłuższych choreografii, zawierać będą formy indywidualnych działań kreatywnych, pozwalających wzmocnić pewność siebie i nauczyć się pracy w grupie. Będziemy łączyć rozwój umiejętności technicznych i twórczych, poprzez wyrażania siebie w tańcu oraz poznawać pojęcia wspólne dla wielu technik. Atmosfera ma sprawić by każdy czuł się komfortowo i był gotowy do śmiałego odkrywania. Zajęcia mają na celu odkrycie ekspresji jaką niesie taniec. Głównym założeniem jest pobudzenie dzieci do bardziej świadomego działania w zespole, rozwinięciu świadomości ciała i poznawania jego możliwości. Na zajęciach pracować będziemy nad budową krótkiej formy choreograficznej tak by uczestnicy mogli ukazać efekt swojej pracy i stanąć na scenie. 

Grupa 11-14 / pow 15 

Taniec współczesny / Teatr Tańca – Fundamentem zajęć będzie świadome poznawanie i rozwijanie umiejętności w technikach tańca współczesnego, podstawach floorworku i partnerowań oraz wielu narzędzi do pracy z ciałem, jak techniki improwizacji czy kompozycji. Zajęcia progresywnie poszerzać będą umiejętności operowania energią, przestrzenią, czasem oraz zdolnościami mięśniowymi i motoryką. Grupa będzie poznawać świat teatru tańca od strony praktycznej jak i teoretycznej, tak by świadomie budować swoją własną wrażliwość i charakter. Plan zajęć będzie umożliwiał pracę nad techniką jak i działania twórcze nad krótką formą spektaklową. W planach na sezon 2022/23 jest organizacja warsztatów, wyjazdów festiwalowych i występów, tak by w kolektywny sposób zaangażować się w poznany świat sztuki tanecznej. 

Czy trzeba jakoś specjalnie przygotować się do zajęć?
Nie! Wystarczy wygodny strój i obuwie na zmianę z miękką, jasną podeszwą.

Instruktor: Adrianna Kazimierz

Zapraszamy Cię na zajęcia.
Jeśli chcesz dołączyć do tej grupy, zarezerwuj miejsce telefonicznie:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcesz wziąć udział w zajęciach?